01.09.20р.

            Новий навчальний рік 2020 - 2021

1 вересня, переспівами першого дзвоника, барвами осінніх квітів, усмішками викладачів, майстрів виробничого навчання, святковою атмосферою, та свіжістю оновлених класів зустрів своїх учнів - Сіверський професійний ліцей.
Новий навчальний рік 2020 - 2021 в ліцеї традиційно стартував, але
свято першого дзвоника, перший урок пройшли з дотриманням усіх санітарно – епідеміологічних норм сьогодення, в окремих кабінетах межах окремої групи.
Кожен класний керівник впровадив власний креативний формат в пізнавальні, яскраві, емоційно-насичені заходи для своєї групи.

24.09.20р.

                                 Турнір з шахів
24 вересня у Сіверському ліцеї відбувся турнір з шахів шаховий турнір серед учнів І,ІІ,ІІІ курсу.
Учні несамовито змагалися, демонструючи сміливість, нестандартність мислення.
Призові місця розподілилися таким чином: І місце- Анатолій Мозолевський
(ІІІ курс), ІІ місце - Роман Ляхович (І курс), ІІІ місце - Ренат Олійник (ІІІ курс).

02.10.20 р.

             Професійне свято – День вчителя
02 жовтня у нашому ліцеї було гамірно. Із самого ранку учні з нетерпінням виглядали викладачів, майстрів виробничого навчанння, щоб привітати із професійним святом – Днем вчителя.
Це, мабуть, один із небагатьох днів у навчальному році, коли учні приходять до ліцею ще задовго до дзвоника.
Багато гарних слів було сказано на адресу викладачів, майстрів виробничого навчання Учні не скупились на привітання і щирі посмішки. Квіти, які дарували учні, були найдорожчим подарунком, тому що дарували їх – від щирого серця.

19.11.2020р.
              Урок-бесiда «Гiднiсть - основа                                      справедливого суспiльства 

День Гідності та Свободи - у цей знаменний день ми з гордістю говоримо про те, що українці – це народ, який у сучасний період новітньої історії боротьби за утвердження української державності зробив свій європейський вибір і заслуговує на повагу світової спільноти.
Прагнення мирного і незалежного життя коштує українцям дуже дорого. Але, у час важких випробувань ми продемонстрували спроможність відстояти принципи свободи та демократії.
Гідний поваги народ, має пам’ятати кожного, хто віддав своє життя за свободу, гідність та незалежність своєї Батьківщини.
З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи, 19 листопада 2020 року в Сіверському
професійному ліцеї пройшов Урок-бесiда «Гiднiсть - основа справедливого суспiльства».

25.11.2020.

         

             «Всеукраїнська акція 16 днів проти                                                             насильства»

 

Наш улюблений світ- це не казка, а реально щасливе життя. Бо звільнивши його від насильства, можна сміло іти в майбуття. Щорічно з 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства, до якої долучилися учні Сіверського професійного ліцею.

25.11.2020р

     XI Всеукраїнський конкурс з англійської       

                          мови     «ГРИНВІЧ»
20 учнів Сіверського професійного ліцею взяли участь у XI Всеукраїнський конкурс з англійської мови ГРИНВІЧ. Перевіряєш не тільки знання з англійської, а й загальну обізнаність, ерудованість, інтелект.
Конкурс, ніби маленька до Великобританії, з її неповторними традиціями, королівською вишуканістю, давньою і романтичною історією…
Завдання були не прості, але дуже цікаві. Чекаємо на результати.

02.12.20.

        Конкурс на кращу новорічну іграшку

      для головної ялинки Сіверської громади
Учениця Сіверського професійного ліцею групи № 32 – Козакова Юлія, прийняла участь у конкурсі на кращу новорічну іграшку для головної ялинки Сіверської громади, який проходив з 25 листопада – 15 грудня.
Юлія виготовила власноруч дві іграшки - прикраси для ялинки з матеріалів з вологостійкими властивостями у розмір 20 см в висоту.

04.12.20.

                 День Збройних Сил України.
Протягом тижня у ліцеї відбувалися різноманітні заходи з відзначення Дня Збройних Сил України. Особливої уваги заслуговує, урок який відбувся з військовими і відбувався одночасно у групах № 11,21,31.
Військові учням продемонстрували як правильно розбирати та збирати автомати АКС і АКСУ, пісталет Макарова

16.12.20

                          Онлайн – конкурс

              «Новорічна креативна ялинка»
Учні Сіверського професійного ліцею, а саме учні групи №12, 22,32 Коваленко Валерія, Петрова Валерія, Тичина Ірина, Козакова Юлія та бібліотекар Сіверського професійного ліцею – Потримай О.П. прийняли активну участь в онлайн - конкурсі «Новорічна креативна ялинка», який проводив КЗ «Донецький Палац молоді Юність».
Метою Онлайн – конкурсу було створення умов для розкриття творчого потенціалу молоді, виявлення та підтримка творчих художніх здібностей, надання можливості висловити думку і власне світобачення, проявляючи свою креативність та оригінальність.
Онлайн – конкурс сприяв розвитку декоративно - прикладної творчості учнів.

17.12.20

                           Майстер – клас

     з розпису імбірно- медових пряників

Традиційно цикл новорічно - різдвяних свят відкриває день святого Миколая. Напередодні великого свята Миколая Чудотворця всюди відкриваються його майстерні. Запрацювала така у Сіверській громаді,
Учні Сіверського професійного ліцею відвідали КЗ «Центру культури та дозвілля», де прийняли участь у майстер – класі з розпису імбірно- медових пряників.
Талановиті учні ліцею власноруч розмалювали смачні пряники- «миколайчики», спечені за старовинним рецептом.

13.10.20

                          Військово-патріотична гра

                 «Козацькому роду - нема переводу».
Напередодні Дня захисника України, православного свята Покрови Присвятої Богородиці та Дня українського козацтва з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій та звитяг українського народу, сприянню зміцнення патріотичного духу серед учнів Сіверського професійного ліцею пройшла військово-патріотична гра «Козацькому роду - нема переводу». У грі прийняли активну участь учні групи № 11, № 21.

Новини

28.12.20р.

           Майстер – клас «Зимові витинанки»
Учні Сіверського професійного ліцею прийняли участь у майстер – класі «Зимові витинанки» на базі КЗ «Центру культури та дозвілля». Учні гарно попрацювали та прикрасили Центр культури до свят. Привітали усіх з прийдешніми святами!

19 01. 2021 року

      Обласний фестиваль Різдвяних традицій                                            «Різдвяне диво»
Комунальний заклад «Донецький Палац молоді «Юність» під керівництвом департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації проводив обласний фестиваль Різдвяних традицій «Різдвяне диво» у дистанційному режимі.
У рамках Фестивалю пройшли конкурси на кращу вертепну драму, колядок та щедрівок. У конкурсі колядок та щедрівок взяло участь 25 колективів, у конкурсі вертепної драми – 10 колективів. Всього 270 учасників, глядачів 1858.
Учні Сіверського професійного ліцею прийняли активну участь у конкурсі на кращу вертепну драму, посіли ІІ місце.

29.01.21р.

                        Урок- память «Крути 1918»
29 січня – День пам’яті героїв Крут – саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Сухими словами історичних документів, полум’яними рядками поетів, зворушливою музикою пісні ми будемо говорити сьогодні про подвиг героїв Крут.
Події під Крутами вперше привернули увагу громадськості після повернення Центральної Ради в Київ у березні 1918 року і було створено комісію для з’ясування обставин бою під Крутами».

Для учнів групи № 12 викладач історії Анастасія Махник провела Урок- дискусiю: «Крути-мiф чи реальнiсть», група № 11 переглянули фрагмент фiльму Крути 1918, у 31 групі був проведений Урок- память «Крути 1918».
Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Вони – студенти, курсанти, школярі – виявилися у своєму патріотизмові вище за класові інтереси і, коли постала потреба, без вагань віддали молоде життя в ім'я волі свого народу.
В масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невеличка. Вона не є зразком військового мистецтва. Просто це – символ нескоренного духу нашої нації. Нехай пам'ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.

16.02.2021р.

                          Онлайн- конкурс відеороликів
      до Дня святого Валентина «Відкриті серця»
День закоханих — свято, сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. Недарма його відзначають напередодні весни — пори року, коли почуття, прокидаючись разом із природою, стають ще сильнішими. Для кожної людини цей день — особливий. Головне, щоб він був пронизаний щирістю почуттів і теплом люблячого серця.
До Дня закоханих КЗ «Донецький Палац молоді «Юність» проводив онлайн-конкурс відеороликів. Згідно з умовами конкурсу учні

15.02.2021р.

                          Пам'ять без кордонів
15 лютого 2021 року минає 32 роки з дня виведення військ з Афганістану. Війна тривала майже 10 років. У ній брали участь більш ніж 160 тисяч українських військовослужбовців, понад 3000 з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 4000 отримали інвалідність. Афганська кампанія залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів чи батьків.
Тридцять друга річниця виведення військ з Афганістану – важлива подія в житті усіх, хто був причетний. Не забудеться це горе, адже за кожним воїном-афганцем – свій життєвий подвиг, своя доля.

12.02.21р.

                     Змагання з міні – футболу
Згідно плану роботи спортивно - масових заходів на 2020-2021н.р. у
Сіверському професійного ліцею 12.02.21р пройшли змагання з міні – футболу.
У змаганнях брали участь команда групи № 11,21,31. Протягом вирішальних матчів здобувачі освіти ліцею продемонстрували свої найкращі якості та волю до перемоги, а після матчів їх щирі посмішки свідчили про задоволення від гри та величезне бажання вдосконалювати свою майстерність у футзалі.
За результатами змагань призерами серед здобувачі освіти ліцею стали: група № 21 - І місце; група № 31- ІІ місце, група № 11 - ІІІ місце. Групи нагороджені Грамотами та солодкими призами.

10.02.2021р.

         Онлайн — конкурс «Оригінальні подарунки»
                           до Дня святого Валентина
З метою розкриття творчого потенціалу молоді, естетичних смаків їх художніх здібностей до конкурсу здобувачі освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти та фахової передвищої освіти Донецької області до Дня святого Валентина комунальний заклад «Донецький Палац молоді «Юність» з 26 січня по 10 лютого
2021 року проводив онлайн — конкурс «Оригінальні подарунки».
Учні Сіверського професійного ліцею Микита Сайко – група № 11, Валерія Коваленко – група № 12, Юлія Козакова - група № 32, прийняли активну участь виготовленні оригінальних подарунків, зроблених з любовью власноруч.
За рішенням журі – «ВЕДМЕДИК TEDDY» Юлії Козакової посів – І місце. Вітаємо Юлію з перемогою!.

17.02.2021р.

                          Міжнародний день рідної мови
У Сіверському професійному ліцеї традиційно було відзначено Міжнародний день рідної мови – день підтримки та зміцнення державотворчої функції української мови.
З метою виховання у здобувачів освіти ліцею любові до рідної мови, як неоціненого спадку свого народу, розширення знань про багатство та розмаїття української мови був влаштований святковий концерт.
Лунали вірші та пісні, згадувалися славетні імена великих українських поетів і прозаїків, оприлюднювалися цікаві факти про українську мову.
Здобувачі освіти з ентузіазмом взяли участь в інсценізації уривку із драми – феєрії Л. Українки «Лісова пісня», майстерно була викладена гумореска П. Глазового «Наші хлопці», «Суперечка»

19.02.2021р.

         Міні–ініціативи «Чашка кави з поліцейським»
       на гостинах в Сіверському професійному ліцеї
19 лютого 2021 року ініціативною групою «Сузір’я доброти» (ЦНСП Сіверської міської ради) в рамках міні–ініціативи «Чашка кави з поліцейським» була організована чергова зустріч мешканців Сіверської громади з представниками Бахмутського відділу поліції. Цього разу зустріч відбулася в Сіверському професійному ліцеї для здобувачів освіти та педагогічного колективу навчального закладу.
В процесі спілкування за чашкою кави була розглянута актуальна на сьогоднішній день тема - «Безпечний інтернет для користувачів підліткового віку». Заступник начальника відділу превенції Бахмутського РВП Арзіманов К.З. познайомив присутніх із презентацією «Безпечний Інтернет для користувачів підліткового віку» та провів діалог із залом у формі «запитання – відповідь».

23-24. 20. 2021р.

  Програми ООН із відновлення та розбудови миру                 за фінансової підтримки Уряду Японії
23-24 лютого 2021р. у Сіверському професійному ліцеї в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Японії відбувся семінар «Технології та техніка обробітку ґрунту та обприскування польових культур», головний спікер семінару – Андрій Войтик, викладач-тренер Центру технологій сільського господарства Приватного закладу «Український аграрний ліцей», кандидат технічних наук, завідувач кафедри агроінженерії Уманського національного університету садівництва, експерт з питань експлуатації сільськогосподарських машин.
У семінарі взяли участь представники Агро-підприємств, приватні фермери Сіверської ОТГ та Бахмутського району Донецької області, які є соціальними партнерами та роботодавцями для випускників нашого навчального закладу, а також педагогічні працівники ліцею разом з завідувачем навчального господарства.

В перший день семінару учасники детально ознайомилися з плануванням обприскування та вимогами до пестицидів, з технологіями приготування робочої рідини та заправкою обприскувачів, з підбором розпилювачів для забезпечення максимальної якості роботи, з принципами роботи автопілотів. Другого дня семінару розглядали механіко-технологічні властивості ґрунту, технології обробітки ґрунту (класична, глибокий обробіток, Mini-, No-, Strip-, Vertical tillage), поліпшення родючості ґрунтів та вплив обробітку ґрунту на рух азоту. Також були розглянуті питання підготовки сучасного трактора до роботи з ґрунтообробними машинами, налаштування плугів, культиваторів та дискових борін, технічний сервіс ґрунтообробної техніки. Учасники семінару обмінялися між собою цікавими і корисними думками з набутого ними досвіду.
Дякуємо організаторам, Дмитру Коваленку, представникам Програми ООН з відновлення та розбудови миру та Уряду Японії за співпрацю, за змістовний, цікавий захід. Учасники семінару залишилися задоволеними від такої зустрічі.

01.03.2021р. 

                         Цукеркові півонії
Вітаємо з весною!!! Сьогодні в нашій арт - студії "Цікаві витворялочки" розквітли цукеркові півонії. Підготовка подаруночків до 8 березня від учнів Сіверського професійного ліцею.

Лунали слова-привітання викладачам, майстрам виробничого навчання та всім працівникам ліцею.
Звучали пісні, вірші та цікаві і смішні інсценування, відео- привітання від хлопців ліцею. Жіноче свято подарувало кожній жінці іскорку тепла, любові та поваги.
Учні дарували всім присутнім жінкам море теплих і зворушливих слів, сповнених любові. Як учасники концерту, так і глядачі отримали безліч позитивних емоцій напередодні 8 Березня і поринули в атмосферу справжнього свята.

05.03.2021р.

              Тільки сьогодні! Тільки для Вас!
З ледь відчутним весняним подихом вітру, лагідним сонячним промінням, паростками перших квітів до нас приходить чудове жіноче свято – 8 Березня.
Напередодні Міжнародного жіночого дня 8 Березня цікаво, тепло, весело пройшло свято у нашому ліцеї.
Порадували своїми привітаннями директор ліцею Володимир СТИРАНЕЦЬ -побажав вічної молодості і краси, здійснених мрій і бажань, вражаючих подій і моментів, приємних відчуттів і компліментів, щасливих зустрічей і посмішок, радісних емоцій і новин, романтичного стану любові і захоплення, щоденного натхнення і чарівності та виступи учнів ліцею.

 

09.03. 2021р.

                    Модернізація матеріально-технічної
             бази сільськогосподарського виробництва

Сьогодні, 09 березня 2021 року, Сіверський професійний ліцей, Донецької області за ініціативою Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Японії отримав допомогу щодо модернізації матеріально-технічної бази сільськогосподарського виробництва –

 борну пружинну БЗП-15 Весна.

Колектив ліцею висловлює щиру вдячність Валентині Смаль, Віктору Фурсову, Дмитру Коваленку, представникам Програми ООН з відновлення та розбудови миру за активну співпрацю з Сіверським професійним ліцеєм та професійною освітою Донеччини!
Зроблено ще один крок до оновлення матеріально-технічної бази ліцею та отримано можливість навчати наших учнів на сучасній техніці. Сподіваємося на подальшу тісну співпрацю!

10.03. 2021р.

          207- річниця від дня народження Кобзаря
 

З нагоди вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка, 207- й річниці від дня народження Кобзаря, з метою виховання національної свідомості 09.03. та 10.03. 2021р. у Сіверському професійному ліцеї відбулася низка тематичних виховних заходів.
Під гаслом «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине» проводилися тематичні уроки української мови та літератури; студенти із захопленням приймали участь у створенні малюнків та плакатів, декоративно-ужиткових виробів; декламуванні віршів Т. Г. Шевченка та віршів, присвячених Великому Кобзареві. З ентузіазмом юнаки та дівчата взяли участь в онлайн конкурсі «Шевченко в колі сучасної молоді»

З 09.03 по 12.03.2021р. студенти разом з викладачем математики Ничипорук Антоніною Олександрівною проводили різні заходи, присвячені цьому Дню: захист презентацій, виставка малюнків, читання віршів, цікавих фактів, поем та відвідування виставки в бібліотеці ліцею.
Під час проведення заходів панувала доброзичлива, весела атмосфера. Здобувачі освіти приймали активну участь, ділилися власними спостереженнями щодо використання числа π в житті кожної людини.
Математика – це храм науки, щасливий той, хто зміг увійти в нього, бо швидко змінюється світ та його життя. Тільки математика не змінює себе. Її закони, формули, теореми, були і будуть, тому людина у важкі моменти може покластися на неї. Ми повинні вчити її завжди та завжди пам’ятати, що математика – це ключ до розуміння гармонії природи та оточуючого світу.

12.03.2021р.

             

                Відзначення дня числа Пі


Свято було засновано у 1987 році фізиком з Сан-Франциско Ларрі Шоу, який помітив, що в американській системі запису дат (місяць / число) дата 14 березня - 3 / 14 - і час 1.59 збігається з першими розрядами числа π = 3, 14159.
З тих пір кожен рік люди не байдужі до математики відзначають День числа Пі. Окрім того, цей день (14 березня) є також і днем математиків.
Такими виявилися й здобувачі Сіверського професійного ліцею.

17.03.2021р.

                     Всеукраїнський конкурс

              з українознавства  «Патріот»
Патріотизм починається з малого! Наш патріотизм – у якості виконання тієї справи, якою ми займаємося!
17 березня суденти Сіверського професійного ліцею взяли участь у всеукраїнському конкурсі з українознавства «Патріот». Завдання конкурсу були пов’язані із тематики з української мови, літератури та історії України. Здобувачі освіти успішно впоралися з усіма питаннями.

17.03.2021р.

                    День відкритих дверей
17 березня 2021 у Сіверському професійному ліцеї пройшов День відкритих дверей – щорічний захід, мета якого запросити учнів випускних класів на навчання в ліцей, відповісти на всі їх питання відносно умов вступу та напрямків навчання тощо.

До проведення Дня відкритих дверей підготувались відповідально. Гостей в ліцей завітало багато, всіх зустріли з радістю і гостинністю.
У конференцзалі ліцею здобувачів освіти зустріла виставка робіт учнів зроблених під час занять у гуртках .
Детальну інформацію про навчальний заклад надав присутнім директор ліцею Володимир Іванович Стиранець, про умови вступу і навчання розповіла – заступник директора з НВхР – Яна Козакова, майстри виробничого навчання презентували майбутнім абітурієнтам робітничі професії , викладачі ЗОП та викладачі ПТП учнів наочно ознайомили з процесом навчання та практичним застосуванням набутих знань, розповідали про переваги навчання в ліцеї та вибір професії, переглядали інформаційні матеріали, відповідали на запитання учнів.
День відкритих дверей став цікавим відкриттям для майбутніх випускників шкіл, які зроблять правильний вибір професії та, сподіваємось, прийдуть до нас на навчання.

На ринку праці стрімко росте тенденція популярності робітничих професій, які є актуальними в наш час, і роботодавці залюбки приймають на роботу майстрів із «золотими руками».
Саме таких висококваліфікованих робітників готують у Сіверському професійному ліцеї, який має гарну матеріально-технічну базу, сучасно обладнані кабінети, лабораторії та майстерні.

Для закріплення отриманих знань були переглянуті відеосюжети «Безпека в Інтернеті та соціальних мережах», «Правила поведінки в мережі Інтернет». Перед початком зустрічі ініціативна група провела із здобувачами освіти анкетування на тему «Небезпечний Інтернет», метою якого стало визначення рівня знань опитуваних про небезпеку, яку таїть в собі соціальна мережа, та вміння протистояти їй. Результати анкетування були підведені наприкінці зустрічі, а заступнику директора з навчально - виховної роботи Сіверського професійного ліцею передано зразок анкети, яку можна провести повторно для визначення результатів зустрічі та залучити до опитування більшу аудиторію здобувачів освіти навчального закладу. Кожен із присутніх отримав листівку-пам’ятку «10 правил безпечного користування Інтернетом».
Благодійну допомогу у вигляді солодкого частування до кави (печиво та цукерки) надали господарі магазину «Колібрі», за що їм щира подяка.

Сіверського професійного ліцею – Валерія Петрова, Юлія Козакова, Анастасія Сумарина прийняли активну участь у конкурсі обираючи сценарії відеороликів, які відповідали завданій темі: «Про кохання без зайвих слів...».
Здобувачі освіти Сіверського ліцею надали різнопланові роботи, в яких демонстрували свою творчість, креативність, романтизм та почуття одне до одного.
День святого Валентина — прекрасне свято! Воно зігріте любов’ю мільйонів люблячих сердець і несе натхнення в кожен дім!
Вітаємо всіх з цим чудовим святом і щиро бажаємо зустріти свою другу половинку і прожити з нею довге і щасливе життя! Нехай всі ваші мрії збуваються!

Учні Сіверського професійного ліцею прийняли участь у заході Пам'ять без кордонів до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав на базі Сіверської бібліотеки для дітей філії №1.
Давайте ж і ми з вами будемо пам`ятати ветеранів, виявлятимемо розуміння до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває й досі: у спогадах, у снах, у думках. Вони цього заслуговують.

Під час військово-патріотичної гри «Козацькому роду - нема переводу» учні мали змогу взяти участь у різноманітних конкурсних змаганнях, а саме: Намалюй з зав’язаними очима коня», «Втеча з полону», «А ну, відірви», «Мужні велетні», Естафети, «Армреслінг», «Віджимання на кінцівках брусів», «Перетягни чорта».
Пройшли виховні години, години спілкування на тему: « Козацька історія живе, не вмирає, і слава про неї віками лунає», учні ліцею підготували невеличке відеопривітання до Дня захисника України.

Всіх викладачів, майстрів виробничого навчання чекав ще один сюрприз – святкова лінійка з нагоди свята Дня вчителя.
Багато пісень, танців, віршів змушували глядачів у залі посміхатися і гучно аплодувати. А щирий виступ директора ліцею В.І.Стиранця розчулив не одне серце в залі.
Неймовірно смачними солодощами привітала викладачів група № 11, а також всі викладачі і майстри виробничого навчання в кінці свята отримали іменну ручку.
Зі святом вас, дорогі викладачі, майстри!

Можно зробити висновок, що учні ліцею дуже здібні! Але талант треба розвивати.
Отже, щоб перемогти наступного разу, треба грати й ще раз грати.
Дякуємо всім, хто взяв участь у турнірі! Із нетерпінням чекаємо ліцеїстів на наступному Чемпіонаті з шахів.

У цей день в ліцей прийшли учні 9-11 класів міста Сіверська, саме ті, які стоять на порозі

дорослого життя, першим кроком у яке є вибір такої професії, яка буде не лише задовільняти матеріальні потреби, а й приносити задоволення.

18.03.2021 р.

               Змагання з волейболу серед учнів ліцею
19 березня 2021 року у Сіверському професійному ліцеї відбулись змагання з волейболу серед юнаків ліцею. Участь у яких взяли три збірні команди груп № 11,21,31.
Головною метою проведення заходу було залучення здоувачів освіти до занять фізичною культурою та спортом, пропаганда здорового способу життя та популяризація волейболу.
Змагання відбувались в спортивній залі ліцею. В ході гри юнаки команд показали свою спритність, швидкість мислення та вміння грати у волейбол. За результатами гри перемогла група № 11- яка посіла –І місце, група № 31 – ІІ місце, група № 21- ІІІ місце.
Команди нагороджені Грамотами та солодкими призами.
Вітаємо учасників змагань, бажаємо успіхів та нових звершень і перемог.

26.03.2021р.
     Атестація педагогічних працівників

        у Сіверському професійному ліцеї
Відповідно до Типового положення «Про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом МОНУ від 06.10.2010 № 930 (Зі змінами), зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 14.12.2010 за № 1255/18550 ( зі змінами) на підставі поданих заяв педагогічними працівниками у Сіверському професійному ліцеї пройшла атестація педагогічних працівників.

Значення атестації величезне. Вона підвищує статус педагогічної професії, стимулює діяльність педагогічного працівника до поповнення свого досвіду. Отже з упевненістю можна стверджувати, що атестація — це підсумок професійної майстерності педагогічного працівника, демонстрація його найкращих професійних умінь.
В цьому році атестувалося два педагогічних працівника. Губар Юлія Олександрівна- викладач ПТП, Надєїна Оксана Сергіївна - викладач ЗОП.
Викладачі підготували свій досвід роботи у вигляді Портфоліо, ділилися своїми знахідками, методичними доробками, знайомили голову атестаційної комісії та членів комісії з технологією власного досвіду, який представляли у своїх презентаціях.

29.03.2021р.
         Огляд-конкурс творчості учнівської                     молоді та  педагогічних працівників

              Сіверського професійного ліцею
У зв’язку з пандемією проведення ІІ щорічного обласного огляду – конкурсу з декоративно - прикладної творчості в цьому році відбулося на базі Сіверського професійного ліцею згідно з графіку Бахмутськго регіону.
Учні ліцею та педагогічні працівники на виставці представили - 45 цікавих, креативних та яскравих робіт виконаних своїми руками.
Експонати які представлені на виставці виготовлені з шпагату, стразів, бісеру, паперу, пап’є - маше, ниток, матерії, фоамірану, гофрованого паперу, кави, декупажу
На електрону адресу КЗ «Донецького Палацу молоді Юність» була надіслана заявка про участь навчального закладу, паспорт, фото та відео робіт.

07.04.2021 р.
       Міжнародний день спорту, всесвітній день                         здоров’я  у Сіверському ПЛ
У нашій суспільній свідомості вітає одна дуже проста думка, безпосередньо пов’язана з питаннями здоров’я і проблемами його відсутності. «Буде здоров’я - решта все, додасться», - так звучить це багатовікове спостереження.
7 квітня міжнародне співтовариство відзначає Всесвітній день здоров'я. Це свято було засновано на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров'я. З'явившись в 1948 році, ця організація об'єднала у своїх рядах представників 191 держави світу. Перше святкування Всесвітнього дня здоров'я відбулося в 1950 році.

Уже тоді глобальною ідеєю заходу була пропаганда здорового способу життя. Профілактика та увага до нашого власного здоров’я - є основною метою проведених в цей день акцій та заходів.
У Сіверському професійному ліцеї протягом тиждня для здобувачів освіти пройшли години спілкування, виховні години: «Гігієна – запорука здорового життя», «Профілактика простудних захворювань», «Комп’ютер і учень - здоровий підхід», «Бережи здоров’я! Живи повним життям», «Здоров'я дітей-здоров'я нації», «Здоров’я – це цінний скарб,
бережіть його!», «Шкідливі звички та їх наслідки», «Важливість регулярного харчування», «Я обираю здоровий спосіб життя».
Студенти ліцею долучилися до участі в цьогорічній акції відомих олімпійців, молодих спортсменів, ветеранів спорту, тренерів, науковців, організаторів спортивного руху, громадян, спортивний актив Донеччини», розуміючи, що спорт має унікальну силу для того, щоб сприяти об’єднанню людей навколо миру, дружби та розвитку. Чисельна кількість спортсменів Україні прихильників здорового способу життя показує білу картку на знак миру та спокою в світі.

10.04.2021р.

                Весняна висадка дерев проекту

                        «Озеленення Планети»
Здобувачі освіти та працівники Сіверського професійного ліцею долучились до акції глобального екологічного проєкту «Озеленення Планети» та висадили біля навчального полігону ліцею 30 дерев, а також на своїх подвір’ях, які зареєстрували на сайті «Greening Planet».
Це внесок не лише в озеленення міста, а й боротьбу з глобальним потеплінням, шлях до об’єднання навколо вирішення спільних проблем.

12.04.21р.

        Огляд-хроніка «Аушвіц. Німецькі табори»

             дня вшанування пам’яті жертв

                        фашистських таборів.
На передодні дня вшанування пам’яті жертв фашистських таборів, нагадування о трагічних подіях в історії людства, бібліотекар Сіверської міської бібліотеки провела огляд-хроніку «Аушвіц. Німецькі табори» для учнів першого курсу, групи №12 Сіверського професійного ліцею.
Здобувачі освіти , для яких слово «концтабір» практично незнайоме слухали уважно бібліотекара, розповідаючи про жахіття концентраційних таборів, про минуле, яке не можна ніколи забувати.

Скупа сльоза навертається на очі, коли читаєш біографії людей які пройшли весь цей жах. Студенти читали уривки з книг, а слухачі затаїли подих.
11 квітня 1945 в’язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців і вийшли на волю. За роки другої світової війни через табори смерті пройшли більш ніж 18 мільйонів чоловік.
Розум не сприймає статистики і втрат серед мирного населення. Але душа кожного українця болить за непрожите життя, нездійснені мрії тих, хто загинув в лютому, жорстокому коловороті війни.

16.04.21р.

                                    Тиждень фізики
У Сіверському професійному ліцеї з 12.04- 16.04.21року проходив тиждень фізики. Розпочався тиждень традиційно із Всесвітнього дня авіації та космонавтики, свята всіх, хто хоч якимось чином пов'язаний з космічною галуззю, вперше був відзначений у 1962 році, і по нині вважається одним з найважливіших серед інших міжнародних свят.
Ера польотів людини спочатку на літаку, а потім і у космічному кораблі відкрила для людства принципово нові можливості у подоланні відстані та швидкості руху. У цей знаменний день варто пам'ятати, що можливості нашого пізнання не обмежені, і за наявності наполегливої праці та терпіння ми можемо здолати будь-які перешкоди.

Всі заходи, приурочені до цього свята, мали на меті ознайомити здобувачів освіти з історією космонавтики, її творцями, розкрити роль українських вчених у розвитку космонавтики. Для студентів були проведені: години спілкування: «Безмежне зоряне небо..», «Від мрій до дійсності, інформаційна хвилина: «Відкриття ХХІ століття у світі фізики та астрономії, також перегляну презентації: Освоєння космосу, Хронологія подій, Цікаві факти про космос.
Завдяки подвигу Юрія Гагаріна, День космонавтики відзначається з повагою і шаною тих, хто зробив вагомий внесок у розвиток сучасних комічних технологій, без яких, ми вже не уявляємо нашого життя. На їх честь відкриваються музеї, пам'ятники, проводяться урочисті заходи.

30.04.2021 р.
       35 річниця Чорнобильської катастрофи
Минає рік за роком після найстрашнішої в світовій історії техногенної катастрофи, а в серцях людей досі звучить відлуння тих трагічних подій.
Час не заколисує рани... Щодня, щохвилини біль Чорнобиля волає численними проблемами у різних сферах суспільства, у долях мільйонів людей.
Протягом тижня з 26.04.21- 30.04.21р. у Сіверському професійному ліцеї пройшли заходи щодо 35 ї річниці Чорнобильської катастрофи.
08 грудня 2016 року Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй ухвалила резолюцію, якою проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про чорнобильську катастрофу.

Здобувачі освіти та викладачі ліцею також взяли участь у вшануванні пам’яті ліквідаторів аварії на ЧАЄС. Для здобувачів освіти І,ІІ,ІІІ курсу були проведені урок- реквієм «Відлуння Чорнобиля», віртуальна екскурсія «Політ над Прип’яттю», послухали факти про Чорнобиль та наслідки аварії, відвідали КЗ ЦБС Сіверської міської ради філії 1 де переглянули фільм, та виставку літератури про цікаві факти.
Кожен із нас має вшанувати цей безстрашний вчинок та прояв мужності ліквідаторов аварії. Самопожертва та хоробрість, яку вони продемонстрували, ніколи не будуть забуті й назавжди залишаться на сторінках історії. Дякуємо кожному ліквідатору, чию долю обпік чорнобильський вогонь…
А тим, кого з нами вже немає – вічна і світла пам'ять…

07.05.2021р.

                                     Урок звитяги
07.05.2021р. біля Братської могили 230 зведеної дивізії по вулиці Першотравневій міста Сіверська для здобувачів освіти Сіверського професійного ліцеї був проведений урок звитяги, присвячений відомим постатям та героїзму борців за незалежність України у ХХ та ХХІ століттях.
Метою уроку було виховувати у здобувачів освіти почуття патріотизму, поважне відношення до історичної пам’яті свого народу, розвивати здатність відчувати, співпереживати, вміння слухати оточуючих.

Ведучі уроку здобувачі освіти групи № 11 Алексій Шевченко та групи № 12 Міндзяк Маргарита проникними, хвилюючими словами розповідали присутнім про важкі часи війни, незабутній подвиг солдат, які ціною свого життя врятували світ від фашизму, про нелегке життя в тилу.
Пам’ять загиблих героїв, які віддали своє життя за Батьківщину, здобувачі освіти, викладачі, майстри виробничого навчання, гості вшанували хвилиною мовчання,
поклали квіти до Братської могили 230 зведеної дивізії.

20.05.2021р.

                     День відкритих дверей
День відкритих дверей – це особливий день у житті кожного навчального закладу.
20 травня 2021р. колектив Сіверського професійного ліцею радо вітав учнів шкіл міста, району та їх наставників.
У рамках заходів ІІ етапу Дня відкритих дверей майбутні абітурієнти отримали інформацію про професій, які опановують учні ліцею, більше дізналися про умови вступу, особливості навчання у ліцеї, про цікаве дозвілля, відвідали навчальні кабінети, кабінети спецпредметів, лабораторії, майстерні.

Зустрічі з учнями пройшли жваво, у тісному діалозі з викладачами, майстрами виробничого навчання. Важливість, актуальність та перспективність професій ліцею була продемонстрова викладачами, майстрами виробничого навчання з таких професій:
- Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (категорії «А1», «А2», «В1»);
- Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування;
- Водій автотранспортних засобів (категорія «С, С1»);
- Продавець продовольчих товарів;
- Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення.
Для учнів з професії: «Продавець продовольчих товарів. Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення» було проведено батл між людиною і комп’ютером за допомогою цікавого сервісу, розробленого корпорацією Adode до ювілею Photoshop. З’ясували, чи зображення реальні, чи створені за допомогою графічного редактора. Перемогли випускники 9 класів які завітали до ліцею.

28.05.21
                      ХІІ Міжнародна виставка

  «Сучасні заклади освіти» й виставка освіти                за кордоном «World Edu -2021»
Сіверський професійний ліцей з 26 по 28 травня 2021 року у Київському Палаці спорту прийняв участь у ХІІ Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» й виставці освіти за кордоном «World Edu».
Організувала та провела виставку Компанія «Виставковий Світ» за підтримки й участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.
Тематичні заходи виставки відбулися за участю керівників, провідних фахівців і науковців Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»,

практичних працівників галузі освіти й представників закордонних закладів освіти, міжнародних представництв, а також випускників, учнів, батьків і широкої громадськості.
За підсумками участі у тематичній номінації: «Інноваційні технології профорієнтаційної роботи й кар’єрного консультування випускників закладів освіти» Сіверський професійний ліцей був нагороджений Срібною медаллю.

01.06.2021р.

                        «Рух- це здорово»
Рухова і фізична активність є винятково важливим, фундаментальним чинником формування, збереження, зміцнення здоров’я та розвитку людини, особливо в підлітковому та юнацькому віці.
Завдяки здатності організму до саморегуляції відбувається його адаптація до змін зовнішнього середовища, організм стає стійкішим і життєздатнішим.
Саме з цією метою 01червня, згідно листа Комітету з фізичного виховання та спорту МЕН України від 17.05.2021р. щодо проведення всеукраїнського масового заходу для здобувачів освіти «Рух- це здорово» у Сіверському професійноу ліцеї пройшли ряд ігор, естафет, спортивних конкурсів.

07.06.21
Проведення місячника безпеки життєдіяльності,                                 охорони праці
       у Сіверському професійному ліцеї

Щорічно 28 квітня у понад 100 країнах світу з метою привернення уваги суспільства до проблеми безпеки людини на робочому місці відзначають Всесвітній День охорони праці.
З 15 квітня по 30 квітня 2021 року в Сіверському професійному ліцеї були проведені заходи з нагоди національного Дня охорони праці, який пройшов під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР».
Інженером з ОП та викладачем предмету «Охорона праці» оформлено інформаційний стенд «Охорона праці – запорука життя!У безпеці немає дрібниць».

Класні керівники провели виховні години «Нешкідливі та безпечні умови праці – запорука здоров’я працюючих», «Охорона праці – запорука моєї власної безпеки», «Безпечне поводження в навчальному закладі та громадських місцях під час пандемії», «Управління ризиками в умовах світової пандемії COVID-19».
Учні та співробітники ліцею прийняли участь в акції глобального екологічного проекту «Озеленення Планети». На полігоні ліцею було проведено весняну висадку дерев.
Учні ліцею пройшли онлайн квест з безпечного працевлаштування.
Інженер з ОП, викладач ОП та практичний психолог ліцею прийняли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Сучасна парадигма освіти з охорони праці».
Учень ІІ курсу Купін Андрій прийняв участь в обласному конкурсі на кращий проект «Безпечне та здорове майбутнє праці» з напрямку підготовки «Сільськогосподарський транспорт», в якому здобув призове ІІІ місце.
Викладачам та майстрам виробничого навчання ліцею було продемонстровано відеофільм «Безпека з посмішкою» після чого відбулося обговорення фільму.
Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Тому важливо пам’ятати , що підвищення рівня культури охорони праці в суспільстві – це запорука збереження здоров’я та життя працівників.

25.06.2021р.

                                     Звіт директора
 Сіверського професійного ліцею за 2020-2021 н.р.

25.06.2021р. відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 48 «Про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю» відбувся звіт директора Сіверського професійного ліцею за 2020-2021 н.р.
На звіті були присутні: заступник міського голови з питань виконавчих органів ради - Коваленко Ірина Євгеніївна, голова батьківської ради – Коваленко Ірина, депутат Сіверської міської ради – Руденко Олена Анатоліївна.

Керівництво Сіверського професійного ліцею прикладає всі зусилля для підвищення якості підготовки робітничих кадрів, покращення навчально-виховного процесу, зміцнення та оновлення матеріально-технічної бази.
Велика увага в ліцеї приділяється національній свідомості учнів.
Проведення заходів відображається на сайті ліцею 145spl.com.ua, на сторінці Facebook і в групі «Сіверський професійний ліцей».

28.06.2021р.

    Обласного конкурс «Молода людина року -2021»
Відповідно до наказу управління сім’ї, молоді та масових заходів національно- патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації від 12.06.2019 № 45 «Про затвердження Положення про проведення обласного конкурсу «Молода людина року» учні Сіверського професійного ліцею – Козакова Юлія та Олійник Ренат прийняли участь в номінаціях: «Молодіжний лідер року», «Молодіжний вчений року».
28.06.21р. у місті Краматорську відбулось урочисте нагородження переможців обласного конкурсу «Молода людина року» під час святкування Дня Конституції та з нагоди Дня молоді.

З вітальним словом до лауреатів, переможців конкурсу та гостей свята звернувся голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.
Нагороди лауреатам, переможцям вручала заступник голови ОДА Юлія Костюніна.
За результатами конкурсу - Козакова Юлія отримала Диплом лауреата обласного конкурсу «Молода людина року -2021» в номінації «Молодіжний лідер року».

30.06.2021

                              Прощавай, ліцей!
Ліцей готує компетентного випускника, здатного генерувати нові ідеї, приймати нестандартні рішення й нести за них відповідальність, гнучко адаптуватися у життєвих ситуаціях, бути здатними робити особистий духовно - світоглядний вибір, вміти прогнозувати результат діяльності, докладати зусилля для його досягнення, сприяти створенню якісного рівня життя.
30.06.2021р. свято об’єднало усіх у актовій залі Сіверського професійного ліцею випускників, їх рідних, та близьких, викладачів, майстрів виробничого навчання, мешканців та гостей міста.

Учорашніх ліцеїстів привітали: директор Сіверського професійного ліцею Стиранець Володимир Іванович, секретар Сіверської міської ради - Волошина Тетяна Вікторівна, представниця ліцейного батьківства – Юристовська Катерина Михайлівна, класні керівники: Махник Анастасія Сергіївна, та Агаєва Оксана Вікторівна всі бажали випускникам успіху у дорослому житті.
Відзначені були кращі випускники - переможці олімпіад, призери спортивних змагань та творчих конкурсів.
Позаду 3 роки насиченого навчання, галасливих перерв, дивних відкриттів, захопливих змагань.
Для 42 випускників - розумних та цікавих, зі своїми ідеями та прагненнями пролунав останній дзвоник.
Ми пишаємося вашими зусиллями, прагненнями. У Добру путь випускники -2021року

30.07.2021р.

      Всесвітній день протидії торгівлі людьми
30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми, що був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році. Цей день має на меті підвищення поінформованості громадськості про цю глобальну проблему і привертання уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохотити людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Боротьба з торгівлею людьми визначена одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини. Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати роботу, а спритні «ділки» щороку використовують сотні таких шукачів.
В міжнародній системі Україна визначена як країна – постачальниця жінок. Саме громадянки України зараз складають значну частину живого «товару» на відкритих і таємних ринках Європи та Азії. Як правило, експорт жінок з України здійснюється на світові ринки інтимного бізнесу – в Туреччину, Італію, Польщу, Іспанію, Німеччину, країни колишньої Югославії, Угорщину, Чехію, Грецію, Російську Федерацію, Об’єднані Арабські Емірати, Ізраїль, Сполучені Штати Америки та інші країни.
За даними Групи експертів Ради Європи з питань боротьби з торгівлею людьми (ҐРЕТА) в Україні відбувається значне зростання кількості випадків торгівлі людьми з
метою трудової експлуатації, починаючи з 2010 року. Серед постраждалих від торгівлі людьми збільшується кількість осіб чоловічої статі, значною залишається кількість неповнолітніх.

Поширена серед іншого й торгівля людьми з метою використання жертв торгівлі як донорів для трансплантації органів і тканин, а також для некомерційного рабства в таких формах як примусове заміжжя, примусова вагітність, фіктивне вдочеріння (усиновлення). Також для України залишається актуальною проблема сексуальної експлуатації дітей.
На жаль, Україна поступово починає ставати і країною призначення, тобто на її території експлуатують іноземців. Якщо говорити про тенденцію останніх років, то найбільше серед таких потерпілих громадяни Молдови.
Останнім часом у нашій країні багато робиться для запобігання торгівлі людьми. Слід відзначити, що Україна (як на міжнародному, так і на національному рівні) застосовує багатовекторний підхід до проблеми боротьби з торгівлею людьми. Як правило, це проявляється у поєднанні стратегій боротьби з торгівлею людьми як такою, боротьби з нелегальною міграцією та боротьби із міжнародною організованою злочинністю.

Законодавством України особам, постраждалим від торгівлі людьми, гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата.
Але ж і кожен сам повинен бути уважним і обережним. А для тих, хто мріє отримати гарну роботу за кордоном, слід звернути увагу на наступну інформацію: торгівці людьми діють через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу та служби знайомств. Також вони розміщують брехливі оголошення в газетах та на стендах, звертаються з пропозиціями просто на вулиці, допомагають матеріально, щоб затягнути людину в боргову кабалу. Часто торгівцями живим товаром виявляються добрі знайомі чи друзі, причому значний відсоток серед них – жінки. Найчастішими формами експлуатації є нелегальна секс-індустрія, примусова праця, сурогатне материнство, втягнення в злочинну діяльність та примусове донорство.
Пам’ятайте, що жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти!
Пам’ятайте, що Ваша мовчанка дарує свободу вашим кривдникам, і вони залишаються безкарними, продовжуючи торгувати людьми.
Регіональна консультативна телефонна «гаряча лінія» з попередження торгівлі людьми (працює на базі Харківської міської організації Міжнародної організації «Жіноча громада»): (057) 714-38-50;
(Національна безкоштовна лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів працює на базі Представництва міжнародної організації з міграції в Україні):
0 800 505 501, або 527 (з мобільного) (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території Україні).