10 жовтня 2018 року.

Козацькому роду - нема переводу

           10 жовтня 2018 року напередодні святкування Дня українського козацтва та Дня захисника України у  спортивні залі Сіверського професійного ліцею було проведено військово – патріотичну гру «Козацькому роду - нема переводу».
           Участь у грі взяли учні І, ІІ, ІІІ курсу.

           Гра була хвилюючою та водночас, відповідальною.

 Змагання розпочалися з одягання   козацького вбрання. Кожна група презентувала свою   назву, гасло, емблему.             Інтелектуальні конкурси  на знання прислів'я, козацьких термінів,

 виявили глибокі знання учнів з історії козацтва.

          Спортивні змагання: «Втеча з полону», «А ну, відірви!» «Козацькі велетні»,

 «Переправа через ріку», «Перетягни чорта» показали загартованість, енергійність, силу та витримку майбутніх козаків.
           Всі команди показали гідні результати. Почесне І місце посіла група № 11- І курсу, ІІ місце – група № 21- ІІ курсу, ІІІ місце - група № 31 – ІІІ курсу.

            Команди були нагороджені Гарматами, та солодкими призами, а всі учні

скуштували святковий куліш, який приготували дівчата груп І,ІІ,ІІІ курсу.

            Гра сприяла вихованню почуття патріотизму, товариськості, побратимства та відваги.

 

11 жовтня 2018 року.

 Обласний масовий патріотичний захід «Козацькі забави»

   З метою належного вшанування бойового подвигу та самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню українському народу, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі, збереження та розвитку національних військових традицій  11 .10.2018р. учні Сіверського професійного ліцею прийняли активну участь у обласному турі масового патріотичного заходу «Козацькі забави» серед учнів професійних технічних закладів освіти та студентів фахової передвищої освіти на базі Міжрегіонального вищого професійного будівельного училища м. Краматорська.

      Учні ліцею були нагороджені Грамотою Донецької обласної державної адміністрації Департаменту освіти і науки Палацу молоді «Юність»

12 жовтня 2018 року.

Зустріч з майором

     Для Сіверського професійного ліцею вже стало традицією організовувати патріотичні зустрічі.

    І саме  на передодні Свят Дня захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва у ліцеї  була запланована зустріч «Що для тебе є Вітчизна» на яку завітав майор Мірончик О.В

    Військові не тільки несуть службу, відточують свою професійну майстерність, а й знаходять час для спілкування з учнями ліцею, виховання у підростаючого покоління патріотичних почуттів та любові до Батьківщини.

    Зустріч урочисто була проведена викладачем історії  Махник А.С. разом з представникам Сіверського Центру культури.

    Учні уважно слухали гостя, задавали запитання стосовно служби, життя в армії, родини. Олег Васильович з задоволенням та гумором відповідав на запитання.

     В аудиторії панувала дружня, невимушена атмосфера. Олег Васильович агітував учнів у майбутньому обрати військову професію, з гідністю захищати свою країну.

    В ході спілкування, розглянули зброю, до якої інтерес виявили навіть дівчата.

    На закінчення зустрічі і учні і гості вже були добрими знайомими, та домовились що тепер учні ліцею по можливості відвідають військовиків.

Жовтень 2018 року

День вчителя

       05.10 2018 року в приміщенні актової зали Сіверського професійного ліцею відбувся святковий концерт присвячений дню вчителя.

       На це свято чекали не лише викладачі, майстри виробничого навчання, а й учні. Вони старанно і ретельно готувалися до свята, щоб подарувати присутнім в залі свої чудові виступи. 

       Директор Володимир Іванович Стиранець привітав весь педагогічний колектив з святом.

Звучали пісні, вірші, проходили цікаві сценки, свято пройшло в теплій і дружній атмосфері.

       На свято завітали неймовірні мультперсонажі студії Disney Міккі і Мінні Маус, які привітати викладачів, майстрів з професійний святом, та подарувати листівки й квіти, та побажали здійснення задумів у навчальному році, більше неочікуваних приємних подій, успішної та ефективної роботи, здоров’я і миру!

 

26 жовтня 2018 року

День визволення України від фашистських загарбників

       Напередодні Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників в СПЛ для учнів 1-3 курсу було проведено тематичні уроки з історії України.

       Під час вивчення матеріалу учні розглянули основні події, які відбувались на території УРСР і СРСР, карти основних битв, підготували повідомлення про Сталінградську битву, Курську дугу, форсування Дніпра та ін.

       З захопленням здійснили онлайн-екскурсію до Національного музею історії України у Другій світовій війні.

       Зазнавши величезних втрат Україна зробила неоціненний внесок у перемогу над Німеччиною та союзниками.

09 листопада 2018 року

 День української писемності та мови

       На виконання наказу НМЦ ПТО у Донецькій області «Про відзначення Дня української писемності та мови, проведення І-ІІІ етапів ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів ЗП(ПТ)О у 2018/2019 навчальному році», з метою піднесення престижу української мови, популяризації її серед молоді у Сіверському професійному ліцеї 09 листопада 2018 року відбулося урочисте святкування Дня української писемності та мови, а також був проведений І етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів ліцею.

       За доброю традицією, до свята були запрошені місцеві поетеси, які натхненно читали свої поезії та спілкувалися з учнями.

       Урочисту частину заходу змінив мовний КВК, який дав можливість оцінити засвоєні учнями знання з різних розділів мовознавства.

       Учні І, ІІ, ІІІ курсів підготували номери художньої самодіяльності: гумореска П. Глазового «У трамваї», сценка «Викладач української мови заміняє викладача фізичної культури», сценка «Побачення», звучала поезія В. Симоненка «Лебеді материнства». Учні із захопленням розповідали вірші, брали участь у конкурсах та вікторинах.

20 листопада 2018 року

Живи і працюй в Україні

       З метою орієнтації молоді Донецької області на сучасне українське виробництво, з метою подолання дисбалансу регіонального ринку праці та попередження масового виїзду талановитої молоді на роботу за кордон, 20 листопада 2018 року учні Сіверського професійного ліцею та викладачі прийняли активну участь у Загальнообласному Регіональному форумі під гаслом «Живи та працюй в Україні» у міському центрі культури та досугу ім. Є. Мартинова

21 листопада 2018 року

День гідності і свободи

       21 листопада у Сіверському професійному ліцеї пройшов ряд заходів з нагоди Дня Гідності і Свободи. "Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи" П. Порошенко.

21 листопада 2018 року

Конкурс української пісні

       Вже четвертий рік поспіль, 21 листопада 2018 року у Палаці культури і техніки НКМЗ міста Краматорськ учні Сіверського професійного ліцею взяли участь у IV Відкритому обласному фестивалі-конкурсі української пісні серед учнів професійно-технічних навчальних закладів і студентів I-IV рівнів.

Метою Фестивалю є виховання у молоді патріотичних почуттів, розвиток та збереження української пісні, залучення учнівської молоді до пісенної творчості; популяризація української пісні, збереження національної культури, а також стимулювання творчого, інтелектуального, духовного потенціалу, пошуку і підтримки здібної, обдарованої та талановитої молоді.

       Учні гідно представили ліцей за що і отримали шалені оплески залу та дипломи учасників. Вітаємо наших учасників бажаємо творчих успіхів.

 

01 грудня 2018 року

Міжнародний День боротьби зі СНІДом

       У Сіверському професійному ліцеї до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом учнями навчальної групи № 12 була проведена акція «Червона стрічка».

       Мета акції – попередження всіх про болючу рану суспільства – СНІД.

       В рамках акції учні виготовили Дерево- стіннівку «Щоб жити».

       Класний керівник групи № 12 - Агаєва О.В. провела  виховний захід на тему: «СНІД: знати, щоб жити…»

       Практичний психолог Кравцов С.В. провів гру «Крок за кроком» з метою формування в учнів навичок відповідальної поведінки щодо власного здоров’я, формування пріоритетів здорового способу життя та безпечної поведінки.

       Класні керівник груп № 11, 21, 31, 32 провели години спілкування: «СНІД – страшне лихо людства», «Зроби свій вибір на користь здоров’я», «СНІД: чума XXI століття», «Не дай СНІДу шанс».

       Метою проведених заходів було вивчення та розуміння проблеми ВІЛ/СНІДу, можливих шляхів передачі ВІЛ-інфекції та засобів захисту, а зокрема і розкриття питань толерантного ставлення по відношенню до ВІЛ-інфікованих людей.

05 грудня 2018 року

Сіверські богатирі

       05.12.2018 у спортивній залі ліцею проводилася патріотична гра «Сіверські богатирі» серед допризовної молоді Сіверського професійного ліцею, присвячена Дню захисника Вітчизни.

       Участь приймали 3 групи: № 11, 21, 31. Кожна команда представляла назву та емблему команди. Учні позмагалися у конкурсах таких як: Привітання, стройова на місці та в русі, естафетах «Втеча з полону»,  біг, «Противогаз товариша», «Швидкий влучник», Стрибки у довжину з трьома баскетбольними м’ячами, попадання в ціль, кидання м’яча на дальність, переправа через ріку. Учні проявили себе  конкурсах та змаганнях, показавши справжній клас, не злякавшись труднощів та перешкод.

       Довгоочікуваний захід – нагородження – пройшов на високому рівні урочистості, гордості та радості учасників-суперників,  запрошених гостей.

       Команди отримали солодкі подарунки, грамоти  незалежно від зайнятих місць, всі вважаються переможцями.

За підсумками I місце зайняла команда групи № 21,

                           II місце – група № 11,

                           III місце – група №31.

10 грудня 2018 року 

                                          Всеукраїнський тиждень права

Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року №1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права», Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, який включає 10 грудня – День прав людини. Він відзначається в знак проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018 року № 681-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права» у Сіверському професійному ліцеї передбачено проведення Всеукраїнського тижня права:
- Конкурс малюнків: «Моя Україна – правова держава»;
- Година спілкування: «Кримінальна відповідальність неповнолітніх», «Закон один для всіх», «Твоя правова культура»;
- Правознавчий брейн-ринг «Права і обов’язки громадян України»;
- Відеолекторій «Ризики молоді в сучасному світі»;
- Бліц опитування учнів ліцею: «Що я знаю про свої права»;
Перегляд та обговорення кінофільму «Людолови. Стоп насильству, «Живі».

25 грудня 2018 року

                                                                 Новорічний настрій

Конкурс новорічних фотозон «Новорічний настрій»
З метою створення святкової атмосфери в передноворічні, новорічні та різдвяні свята у Сіверському ліцеї, розвитку і заохочення художньої творчості, творчого, креативного мислення, через дизайн і фотомистецтво, виховання у учнів естетичної культури, творчого потенціалу дитячих та молодіжних організацій, популяризації мистецтва серед різних верств населення, формування потреби до саморозвитку і самовдосконалення, виявлення талантів серед молоді, в галузі мистецтва, заохочення та надання можливості продемонструвати свої кращі творчі роботи учні Сіверського професійного ліцею прийняли участь On-line конкурсі фотозон до дня Святого Миколая та Новорічних свят «Новорічний настрій», а саме учениця І курсу - Козакова Юлія – показала майстерність у виконанні Світлової композиції «Казкова карета і олені», та учні ІІІ курсу - Чернишова Влада, Шматкова Карина – у виконанні Сніжинок з паперу, Яковенко Ельвіра - у виконанні ялинки із дисків.

   28 грудня 2018 року 

                                                                Новорічне свято

Новорічне свято у Сіверському професійному ліцеї
28 грудня в Сіверському професійному ліцеї відбулося традиційне новорічне свято. До заходу учні готувалися серйозно і відповідально. Адже Новий Рік – одне з найочікуваніших свят для кожної людини.
У святково оформленій актовій залі зібралась учнівська спільнота, викладачі, майстри, гості, Дід Мороз, Снігуронька та казкові герої – Фея, Цар, Несміяна, Нянькаусі, кому до снаги отримувати радість та позитив.
Розпочалося свято словами вітання директора В.І. Стиранця, який привітав учнів та працівників ліцею з новорічними святами і побажав всім міцного здоров’я, родинного затишку, благополуччя та миру.
А далі тривала сучасна новорічна казка, яку підготували учні ліцею. Новорічне свято вдалося цікавим та яскравим, урочистим і водночас задушевним.
Тож Новий 2019 рік принесе нам енергію добра та любові, а вдача і творчі успіхи завжди будуть вірними супутниками на шляху підкорення нових вершин!
Щасливих та радісних зимових свят!

          

                                                     Обласний семінар 

Обласний семінар «Панорама сучасних ідей педагогічних працівників сільськогосподарського напрямку»
18 грудня 2018 року на виконання річного плану роботи Навчально-методичним центром ПТО у Донецькій області на базі Сіверського професійного ліцею було проведено панораму педагогічних ідей викладача даного навчального закладу Олексія Лемішка в межах атестації. На засіданні були присутні педагогічні працівники Бахмутського, Покровського та Краматорсько-Слов’янського методичних об’єднань.
Відкриваючи засідання, Тетяна Долініна, завідуюча кабінетом професійної підготовки НМЦ ПТО у Донецькій області акцентувала увагу присутніх на основних вимогах нормативно-правових документів до педагогічних працівників, які будуть атестуватися на присвоєння педагогічних звань та підвищеного кваліфікаційного розряду на атестаційній комісії ІІІ атестаційного рівня.
Володимир Стиранець, директор Сіверського професійного ліцею ознайомив присутніх з основними напрямками роботи, успіхами та проблемами які вирішує в умовах сьогодення педагогічний колектив.
Заступник директора Сіверського професійного ліцею Вікторія Савченко
презентувала досвід роботи викладача ліцею Олексія Лемішка, який буде атестуватися на засіданні атестаційної комісії ІІІ рівня, підкресливши, що викладач - відповідальний досвідчений педагог, який проводить уроки на високому методичному рівні, застосовує інноваційні форми і методи навчання спрямовані на розвиток професійних та ключових компетентностей учнів. Відмітила, що викладач очолює обласну методичну секцію педагогічних працівників сільськогосподарського напрямку у Донецькій області
Олексій Лемішка, викладач Сіверського професійного ліцею в своєму виступі поділився досвідом роботи з впровадження ІКТ в освітній процес та провів відкритий урок з предмета «Трактори» за темою: «Система охолодження тракторів».
При обговоренні уроку учасники заходу:
керівники навчальних закладів:
- Володимир Стиранець, директор Сіверського професійного ліцею;
- Петро Гончаров, директор Олександрівського професійного аграрного ліцею;
- Вікторія Савченко, заступник директора Сіверського професійного ліцею; педагогічні працівники:
- Олександр Шевцов (ДНЗ «Слов’янський професійний аграрний ліцей);
- Микола Пшиченко (Олександрівський професійний аграрний ліцей);
- Олександр Бешко (Бахмутський професійний аграрний ліцей);
- Олег Мельников (Бахмутський професійний аграрний ліцей);
- Михайло Номенат (Бахмутський професійний аграрний ліцей)
зазначили, що урок був цікавим, змістовним, дуже сподобався, адже під час уроку викладач уміло поєднав традиційні та інноваційні методи. Було відмічено високу активність учнів на уроці.
По завершенню підведення підсумків засідання Тетяною Долініною учасники висловили подяку директору ліцею Стиранець В.І. за гостинність та створені гарні умови для проведення засідання.

   22 лютого 2019 року        

                                                      Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови у Сіверському професійному ліцеї
На виконання листа НМЦ ПТО у Донецькій області від 06.02.2019 р. № 50
у Сіверському професійному ліцеї 21 – 22 лютого 2019 р. були проведені заходи, присвячені Міжнародному дню рідної мови.
21 лютого відбувся святковий концерт з нагоди Свята рідної мови.
Учні ліцею підготували номери художньої самодіяльності, в котрі входили тематичні вірші, дотепні жарти, гуморески відомих авторів.
Лунали слова – вітання, прославлення української державної мови, як невід’ємної частки українського народу.
Викладач української мови та літератури Міндзяк В.С. розробила та провела з учнями цікаві вікторини. На святі рішалися лінгвістичні задачі, учні активно приймали участь у асоціативній грі «Моя країна – Україна».
22 лютого на уроках української мови учні писали творчі роботи, есе на тему: «Мова – запорука існування народу», «Володіння рідною мовою- не заслуга, а обов’язок патріотів», «Рідна мова у твоїй оселі». Представниками учнівського самоврядування на чолі з викладачем української мови та літератури з метою возвеличення та підтримки українського слова були розроблені «Пам’ятки для справжніх патріотів».

27 січня 2019 року
                                                     Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
                                                                                                             

Це Голокост – всього одне лиш слово,
Та його сенс – пекучий болі жар,
Вбивали всіх!.. старого і малого,
мало хто життя порятував

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост – це події, пов’язані з великими людськими втратами.
Починаючи з середини ХХ ст. слово «Голокост» стало загальновживаним по відношенню до хвилі терору проти єврейського населення, розпочатого Гітлером, та винищення нацистами під час Другої Світової війни євреїв та інших народів Європи.
З приводу Дня пам'яті жертв Голокосту у Сіверському професійному ліцеї викладачем історії, класними керівниками, майстрами в/н були проведені години спілкування: «Крути: і сум, і біль, і вічна слава!», «Голокост – шрам на серці людства», урок – дискусія:« Бій під Крутами: як відрізнити історичну правду від міфу», урок пам’яті: «Тут кувалася наша воля, усний журнал «Квіти у полі, там де Крути».
Під час проведення бесід, уроків учні висловлювали власну думку щодо Голокосту, ділилися враженнями про події та глибоко співчували жертвам Голокосту та тим людям, які дивом врятувалися від масового знищення нацистами. На жаль багато людей нічого не знають про Голокост, який забрав мільйони людських життів. Пам’ять про Голокост необхідна, щоб наші діти не стали жертвами, чи байдужими спостерігачами.

22 січня 2019 року
                                                                  Соборна Україна
                  100-річчя української державності у Сіверському професійному ліцеї

                                                                                                                         Україно, нездоланна вища Мати

                                                                                                                         Володимира, Богдана і Тараса.

                                                                                                                         Бог тобі призначив жити, не вмирати,

                                                                                                                         Бути світові як захист і окраса.
22 січня весь український народ із вдячністю згадує тих героїв, які боролися за об’єднання усіх національних інтересів.
Цього року свято особливо жадане, аде 2019 року ми святкуємо 100-річчя української державності – тому саме з цієї нагоди 22 .01.2019р. у Сіверському професійному ліцеї викладач історії Махник А.С. провела святковій урок на тему: «Одна єдина Соборна Україна», для учнів І курсу.
Під час уроку учні переглянули декілька відео- роликів, присвячених Дню Соборності України, презентацію «Історичні дані: Цікава Україна», співали пісні, читали вірші, відповідали на запитання вікторини: «Чи знаєте ви Україну»
Метою уроку було поглиблення знань учнів про історію виникнення свята Соборності України, ознайомлення з цікавими фактами про Україну, виховання патріотичних почуттів та поваги до державної атрибутики, викликання інтересу до вивчення історії України.
Класні керівники навчальних груп провели години спілкування «Україна соборна», «Величний день злуки», «Єдина незалежна Соборна Україно моя»; «Моя єдина Україна».
День, присвячений річниці Соборності України, без сумніву, примножив патріотизм і громадянську свідомість наших ліцеїстів. А насамкінець учні утворили живий ланцюг єдності.

29 січня 2019 року
                                                   Вшанування дня пам'яті героїв Крут
Вшанування дня пам'яті героїв Крут у Сіверському професійному ліцеї
29 січня – трагічна сторінка в історії України. 300 українських студентів вийшли біля села Крути Ніжинського району на Чернігівщині проти більшовицької армії зі Сходу.
В День пам’яті Героїв Крут, в Сіверському професійному ліцеї з метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого пройшли такі заходи : урок – пам'ять « Пам’ятаємо героїв Крут», « Трагедія , подвиг , пам’ять» , уроки історії :« Битва під Крутами : вони були такими молодими…» , години спілкування «Пам’яті тридцяти» , «Коли стають до зброї діти…», книжкова виставка в бібліотеці «Герої України» .
Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі, героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.
Проведення таких заходів дає можливість формувати в учнівпочуття патріотизму, виховувати власну національну гідність, гордість засвою Батьківщину та повагу до історії українського народу. Нехай пам’ять пронаших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня

5 лютого 2019 р
                                                                 День безпечного Інтернету
День безпечного Інтернету у Сіверському професійному ліцеї.
Учні і викладачі висловили свою підтримку Дню безпечного Інтернету в Україні і активно долучилися до заходів щодо формування позитивного досвіду інтернет-користування.
5 лютого 2019 р. за ініціативи Уповноваженого Президента України з прав дитини відбувся виховний урок «Інтимні селфі в Інтернеті — жарт чи небезпечний ризик? #stop_sexтинг #ранок_урок.
Учні обговорили питання онлайн-грумінгу, залежності від соціальних мереж і дізналися рекомендації щодо убезпечення себе від шахраїв і злочинців у мережі.
Окрім цього був запущений флешмоб «45 хвилин без смартфона» і проведений цікавий тест на визначення своєї залежності від соціальних мереж.
Безпечного усім серфінгу! Разом до безпечного Інтернету!

26 лютого 2019 року
                    Брейн-ринг знавців англійської мови «English is fun»
26 лютого в Сіверському професійному ліцеї пройшов брейн-ринг знавців англійської мови «English is fun» з використанням мультимедійної презентації. Учні групи №11 та групи № 12 взяли участь у брейн-рингу і при цьому виявили знання не лише з англійської мови, а й з літератури та географії. Присутніх вразила гарна ерудиція учнів, згуртованість і вміння працювати в команді.

28 лютого 2019 року
                                                             Чемпіонат з черлідингу
На виконання наказу директора департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації від 04.01.2029 № 4/163-19 ОД « Про затвердження Плану обласних організаційно- масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2019 рік, згідно з Положенням про проведення чемпіонату у Донецькій області, з метою залучення учнів до систематичних занять фізкультурою і спортом, популяризації здорового образу життя, обміну досвідом та розвитку черлідингу серед молоді.
Черлідинг – це відносно молодий, але швидко набуваючий популярності вид спорту, який зачаровує своєю красою та грацією. Черлідери підтримують інших спортсменів та об'єднують уболівальників, володіючи їхніми емоціями та пропагандуючи здоровий спосіб життя і позитивні відносини між людьми.
Черлідинг не лише видовищне шоу, а й прекрасне поєднання гімнастики, танців та акробатики.
28 лютого 2019 року, третій рік поспіль учні Сіверського професійного ліцею приймають активну участь у Чемпіонаті з черлідингу у Донецькій області у Палаці культури і техніки НКМЗ м. Краматорськ.
Метою Чемпіонату є поліпшення національно-патріотичного виховання, залучення учнів до систематичних занять фізкультурою і спортом, популяризації здорового образу життя, обміну досвідом та розвитку черлідингу серед молоді.
Учні ліцею нагороджені Дипломом Донецької обласної державної адміністрації Департаменту освіти і науки палацу молоді «ЮНІСТЬ»
Краса, чарівність, танцювальна підготовка – все це поєдналося у данс-композиції дівчат.

1 березня 2019 року
                                                            Техно-Україна. Techno-UA
Участь у другому етапі обласного огляд-конкурсу з декоративно-прикладної та фототворчості, обласної виставки-конкурсу з науково-технічної юнацької творчості Донеччини «Техно-Україна. Techno-UA».
1 березня 2019 року на базі м. Бахмута учні Сіверського професійного ліцею прийняли участь у другому етапі обласного огляд-конкурсу з декоративно-прикладної та фототворчості, обласної виставки-конкурсу з науково-технічної юнацької творчості Донеччини «Техно-Україна. Techno-UA».
Учнівська молодь та педагогічні працівники ліцею продемонстрували найкращі творчі доробки. Різноманітність напрямків учнівської творчості оновлена новітніми технологіями народної скарбниці України.
Можливість знайти себе в колі однодумців, примінити свої здібності для реалізації творчого задуму.
Найкращі роботи відібрані і будуть відзначені на заключному етапі 11 квітня 2019 року в місті Краматорськ ПКіТ НКМЗ.

7 березня 2019р.
                                             Міжнародний жіночiй день 8 Березня
7 березня 2019р. у Сіверському професійному ліцеї відбулося свято, присвячене Міжнародному жіночому дню 8 Березня.
Прекрасних , вродливих, миловидних, неперевершених і незрівнянних, добрих, лагідних, сильних і ранимих, хоробрих і тендітних, вічно молодих і вічно бажаних - жінок - викладачів, жінок- майстрів, жінок співробітників і найпрекрасніших дівчат – одногрупниць привітали хлопці.
Свої теплі слова вітання, поваги, любові всім жінкам подарував директор ліцею
Володимир Іванович Стиранець.
Протягом усього свята всі перебували у гарному, бадьорому та піднесеному настрої.
Кульмінацією свята стали для всіх присутніх неочікувані, неімовірні, жагучі та пристрастрасні подарунки від усієї сильної половини нашого ліцею, а саме: « Один день із життя Лісапетного батальйону», мініатюра: Магазин квітів «Наталі», пісня Олега Винника «Вовчиця» , яку виконував Іван Сєров, дівчата показали справжній «Танок рук».
Хлопці у цей весняний та святковий день, як ніколи, висловлювали захоплення найкоханішою жінкою на планеті, по-особливому проявляли любов до чарівних дівчат, віддали шану турботливим матусям, та засвідчили свою повагу до всіх жінок світу. Побажали милим жінки та дівчатам залишатися завжди привітними та молодими, енергійними та натхненними, успішними та вродливими, життєрадісними та бадьорими. Тож нехай перші промені весняного сонця подарують Вам святковий настрій та щирі почуття, кожен новий день зустрічає Вас посмішкою, а життя приносить радість та вдачу, дарує натхнення для нових творчих успіхів і життєвих перемог. Нехай кожен день буде наповнений сонячним настроєм, барвистими подіями та безмежним коханням.

11 березня 2019 року
                                                                      свято     Шевченко
На виконання листа НМЦ ПТО у Донецькій області 11.03.2019р. у Сіверському професійному ліцеї відбувся урочистий захід, присвячений 205-річчю від дня народження Генія українського народу, Великого Кобзаря –
Т. Г. Шевченка.
Свято розпочалося зі вступного слова викладача української мови та літератури та показу презентації «Т. Шевченко – майстер слова та пензля».
Учні ліцею заздалегідь підготували та натхненно декламували вірші Т.Г. Шевченка. Справжні шанувальники Кобзаря поділилися з присутніми цікавими, маловідомими фактами з особистого життя та творчості поета.
Цього дня проводилися тематичні уроки « Шевченко - у наших серцях».
На уроках української мови учнями були написані творчі роботи на тему « Т. Шевченко – вірний син України»

16 березня 2019 року
                                                             Десята Міжнародна виставка
Десята Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - "World Edu" 2019»
Сіверський професійний ліцей прийняв активну участь у Десятій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти - "World Edu" 2019», яка відбулася 14-16 березня
2019 року в Київському Палаці дітей та юнацтва.
Міжнародна виставка за своїм фаховим і науковим рівнем та змістовністю ділової програми є найбільш актуальною з важливих питань в галузі освіти, в пошуку ефективних шляхів підвищення якості розвитку національних і міжнародних освітніх проектів і програм. Вона сприяє встановленню ділових контактів та надає можливість презентувати інноваційні досягнення закладів освіти. Бронзова медаль, як результат плідної роботи педагогічного колективу нашого ліцею.

21 березня 2019 року
                                          Форум Служб Порозуміння закладів освіти
З 19 по 21 березня 2019 року у м. Київ відбувся Форум Служб Порозуміння закладів освіти Донецької області, в якому прийняли участь медіатори та медіаторки Сіверського професійного ліцею Каплиш Богдан, Блоха Денис, Козакова Юлія, Яковенко Ельвіра та викладач Агаєва Оксана Вікторівна.
«Світ без насильства! Будуємо мир разом!» - під таким гаслом пройшов триденний Форум. Два дня насиченої роботи дали змогу обговорити умови проведення успішного тренінгу, намалювати портрет ідеального тренера, поринути в магію енерджайзерів.
Жага до знань, активність, відкритість до світу учасників Форуму вражають. «Жива бібліотека», зустріч з зірковими гостями, робота з презентаціями відновних практик і цікаве спілкування – так пройшов третій день Форуму.
Три дні поспіль молодь з Донецької області ділилася власним досвідом впровадження медіації в навчальних закладах, удосконалювали свою медіаторську майстерність та спілкувалися з однодумцями. Створення та розвиток Служб порозуміння в учнівських осередках – крок до створення ненасильницького середовища у закладах освіти.
Наші учасники щасливі і задоволені – це найважливіше.
Мрії молоді Донеччини – це мирне спілкування, мирні стосунки, мирна Україна.
До нових зустрічей ЛаСтрада Україна, до нових Форумів!!!

21 березня 2019 року
                                                       КОНКУРС МАЙСТЕРНОСТИ
І етап Всеукраїнського конкурсу з професії «Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва
Відповідно наказу що до проведення конкурсів фахової майстерності 21.03.2019 року Сіверському професійному ліцеї відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу з професії «Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва».
Конкурс проходив у два тури:
І тур – складався з виконання тестових завдань, і передбачав перевірку професійно–теоретичних знань з предметів «Трактори», «Сільськогосподарські машини», «Комплексна система технічного обслуговування і ремонту сільськогосподарської техніки», «Правила дорожнього руху», «Агротехнологія», «Охорона праці».
ІІ тур – містив практичну частину і полягав в перевірці навиків і вмінь оранки землі на тракторі МТЗ 80 начіпними плугами і включав наступні завдання:
• регулювання плуга на задану глибину оранки
• проїзд на тракторі по майданчику з піднятим плугом з використанням елементу «Змійка»
• від’єднання плуга від трактора
Визначення результатів конкурсу за більшою загальною сумою набраних учасниками балів здійснювалося комісією у складі:
В.І Стиранця – директора Сіверського професійного ліцею
Я.М. Козаковою – заступника директора
О.Я. Лемішка – викладач спеціальних дисциплін з професії «Тракторист-машиніст с/г виробництва»
В. М. Юристовський – майстер в/н
Г. Ф. Меценко - інженер з охорони праці
У конкурсі взяли участь учні ІІ і ІІІ курсів:
Переможцем конкурсу став Чаплик Назар,учень ІІ курсу який за результатами двох турів набрав - 175 балів, друге місце посів Гусляк Дмитро – 168 балів, третє місце – Ягірський Ілля – 152 балів.
За результатами конкурсу Чаплик Назар буде представляти Сіверський професійний ліцей у ІІ (обласному) етапі обласного конкурсу фахової майстерності серед учнів ЗП(ПТ)О з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва 29 березня

28 березня 2019 року
                                                             Засідання атестаційної комісії
Засідання атестаційної комісії Сіверського професійного ліцею
Прийшов час атестації, за результатами якої визначається відповідність педагогічного працівника займаній посаді та рівень кваліфікації, Атестація педагогічних працівників — це важливий етап діяльності Сіверського професійного ліцею. Вона підвищує статус педагогічного працівникаї, стимулює діяльність педагога, демонструє його найкращі професійні уміння та здібності.
28 березня 2019р. в ліцеї пройшло засідання атестаційної комісії, на якому 4 педагогічних працівника презентували свій досвід роботи і довели, що вони мають високий рівень професійної майстерності та відповідають присвоїній категорії.

29 березня 2019 року
                                                        конкурс фахової майстерності
2 (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти Донецької області з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».
29 березня 2019 року на базі Великоновосілківського професійного ліцею відповідно до наказу департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації учень Сіверського професійного ліцею Чаплк Назар
Прийняв участь у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти Донецької області з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».
Розпочався Конкурс святковою лінійкою на якій учасників Конкурсу вітали директор Великоновосілківського професійного ліцею, представники районної держадміністрації Великоновосілківського району, Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області, роботодавці.
Конкурс проходив у два тури:
І-й тур – теоретичний складався з виконання тестових завдань на персональному комп’ютері (60 питань з чотирма варіантами відповіді, з яких одна правильна) та передбачав перевірку професійно-теоретичних знань з предметів: «Агротехнологія», «Трактори», «Сільськогосподарські машини», «Комплексна система технічного обслуговування і ремонту сільськогосподарської техніки», «Охорона праці».
ІІ тур – практичний передбачав завдання, які відповідають кваліфікаційній характеристиці випускника з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва 3 розряду та полягав у виконанні наступних завдань:
- Регулювання плуга на задану глибину оранки;
- Проїзд на тракторі по майданчику з піднятим плугом з використанням елементу «Змійка»;
- Від’єднання плуга від трактора;
Назар набрав 206,5 балів за теоретичний та практичний тури, та посів
IV місце.
Бажаємо Назару подальших успіхів в оволодінні обраною професією.

                                                                Спортивні змагання
Участь у спортивних змагання серед учнів закладів професійної освіти Донецької області на базі Державного навчального закладу
«Бахмутського центру професійно – технічної освіти».
Учні Сіверського професійного ліцею відповідно до Календарного плану Донецького обласного відділення (філія) КФВС МОН України прийняли участь у спортивних змагання серед учнів закладів професійної освіти Донецької області на базі Державного навчального закладу «Бахмутського центру професійно – технічної освіти»:
- у Чемпіонаті Донецької області з волейболу серед учнівської молоді;
Спартакіаді Донецької області серед учнів закладів ЗП(ПТ)О з легкої атлетики;
- змаганнях з міні – футболу Спартакіаді Донецької області серед учнів закладів ЗП(ПТ)О ;
- змаганнях з волейболу Спартакіаді Донецької області серед учнів закладів ЗП(ПТ)О ;
- змаганнях з баскетболу Спартакіаді Донецької області серед учнів закладів ЗП(ПТ)О ;
- змаганнях з настільного тенісу серед закладів ЗП(ПТ)О;
- тенісу Спартакіаді Донецької області серед учнів закладів професійної освіти
Метою заходів було:
- пропаганда здорового способу життя;
- залучення учнівської молоді до активних занять спортом;
- оганізація змістовного дозвілля;
- популяризація видів спорту серед учнівської молоді;
- підвищення рухової активності учнівської молоді;
- підвищення індивідуальної майстерності спортсменів.

7 квітня 2019 року
                                                          Всесвітній день здоров’я
Однім із головних завдань є виховання здорової дитини, охорона її здоров'я.
Щорічно, 7 квітня, відзначається Всесвітній день здоров’я – один із Міжнародних днів ООН.
З метою організації змістового дозвілля, що спрямовано на формування в учнів фізичного, соціального та духовного здоров’я, вдосконалення фізичної а психічної підготовки, ведення активного способу життя та професійної діяльності, підвищення соціальної активності та залучення учнів до занять фізичною культурою, а також з метою пропаганди здорового способу життя у Сіверському професійному ліцеї протягом дня проходили спортивні змагання з різних видів спорту, естафети, спортивні конкурси.
День був насичений, цікавий та змістовний, учні отримали гарний настрій та масу позитивних емоцій, та були нагородженні Грамотами

11 квітня 2019 року
                                                            Обласний огляд-конкурс
Обласний огляд-конкурс декоративно-прикладної та фототворчості, обласна виставка-конкурс науково-технічної юнацької творчості Донеччини «Техно-Україна. Techno-UA».
11 квітня 2019 року в ПКіТ НКМЗ відбувся обласний огляд-конкурс декоративно-прикладної та фототворчості, обласна виставка-конкурс науково-технічної юнацької творчості Донеччини «Техно-Україна. Techno-UA».
Педагогічні працівники та учні Сіверського професійного ліцею
презентували найкращі творчі експонати з декоративно-прикладної творчості, які вразили всіх своєю різноманітністю, кількістю.
Колектив учнів та педагогічних працівників Сіверського ліцею посіли І місце і отримали Диплом переможців.